Rozhledny v ČR, české rozhledny, wiki

Slunečná

Rozhledna Slunečná se nachází uprostřed vinic asi jeden kilometr od obce Velké Pavlovice.
0 °C
0,0 °C
Slunečná

Rozhledna byla vystavěna v rámci Programu přeshraniční spolupráce Slovenská republika - Česká republika 2007-2013 s projektovým názvem Rozhlédni se a poznávej.

Rozhledna Slunečná u Velkých Pavlovic se nachází ve vinařská trati Nadzahrady asi 1 km východně od Velkých Pavlovic v nadmořské výšce 225 m, je součástí turistického areálu s dalšími dvěma stavbami stylizovanými do podoby typických jihomoravských vinných sklípků. V menší budově najdete sociální zařízení, druhá Vám nabídne drobné občerstvení, prodejnu suvenýrů, razítkovací místo a také ukázkový vinný sklípek.

Rozhledna je vysoká 18,6 m, na vyhlídkový ochoz ve výšce 15 m vystoupáte po 75 schodech. Byla postavena v rekordním čase dvou měsíců na jaře 2009 a slavnostně otevřena 8.5.2009. Projektantem rozhledny byl architekt Ing. Martin Novák ve spolupráci s Ing. Antonínem Olšinou, konstrukci rozhledny tvoří dřevo v kombinaci s ocelí. [upravit]


Informace pro návštěvníky

Rozhledna Slunečná leží na cyklostezce Modré Hory. Je snadno přístupná pěšky nebo sem lze dojet autem. Za dobrého počasí je celoročně volně přístupná. Nedílnou součástí malebného areálu jsou dvě stavby stylizované do podoby typických jihomoravských vinných sklípků. V menší budově najdete nezbytné sociální zařízení, druhá Vám nabídne drobné občerstvení, prodejnu suvenýrů, razítkovací místo a také ukázkový vinný sklípek. [upravit]


Jsme jako wikipedia. Pomocí následujících odkazů může každý upravit základní informace, detailní popis, info pro návštěvníky, polohu na mapě nebo přidat fotografie. Přispějte prosím k obsahové bohatosti.

Webové kamery v okolí

 • Pohled severním směrem
  Pohled severním směrem / 3 km / airwavemagic
 • AKS Kobylí
  AKS Kobylí / 5 km / racamera.com
 • Hustopeče-náměstí
  Hustopeče-náměstí / 8 km / fair-net

Podobné rozhledny

 • Císařský kámen
 • Hustopeče
 • Borůvka
 • Boubín
 • Cimrmanův maják

 

0 °C
0,0 °C
Výška: 19m
Ochoz: 15m
Konstrukce: Dřevěná
Přístup: Volný
Rok otevření: 2009

Víte, že?

Rozhlednu U borovice postavil místní rodák za pomoci sousedů?