Rozhledny v ČR, české rozhledny, wiki

Skokanský můstek

Tato netradiční rozhledna je umístěna v nájezdové věži skokanského můstku K70 blízko Lomnice nad Popelkou. Můstek získal ocenění "Cena sympatie" v soutěži „Stavba roku 2007“
0 °C
0,0 °C
Skokanský můstek

Netradiční turistická rozhledna vznikla při přestavbě skokanského můstku K70 v rámci modernizace celého areálu „V Popelkách“. Vyhlídkový ochoz je ve výši 28 metrů, obvod horního prstence je 45 metrů. Zpřístupnění veřejnosti proběhlo 4. července 2007.

Z rozhledny je krásný výhled na město Lomnice nad Popelkou, Krkonoše a Český ráj.

Výjimečnost stavby potvrzuje i skutečnost, že získala ve veřejném hlasování ocenění "Cena sympatie" v soutěži „Stavba roku 2007“ Libereckého kraje. Autora projektu Jaromíra Stránského z Lomnice inspiroval pro tvar věže kalich vína.

Označení K70 určuje tzv. konstrukční bod můstku, za jehož překonání rozhodčí udělují bonusové body, u lomnické vyhlídky je bonusová hranice 70m. Rekordmanem můstku K70 je Borek Sedlák, který zde v srpnu 2007 doskočil na značku 80 metrů.

Areál „V Popelkách“ zahrnuje můstky K6, K13, K27, K43 a K70. Jsou pokryté umělou hmotou a keramickou nájezdovou stopou, takže provoz je možný celoročně. Mimo to se zde nachází běžecké okruhy a lyžařský vlek. [upravit]


Informace pro návštěvníky

Vstup na můstek je možný celoročně na vlastní nebezpečí. [upravit]


Jsme jako wikipedia. Pomocí následujících odkazů může každý upravit základní informace, detailní popis, info pro návštěvníky, polohu na mapě nebo přidat fotografie. Přispějte prosím k obsahové bohatosti.

Webové kamery v okolí

 • Košťálov nám.
  Košťálov nám. / 0 km / raďas
 • Semily 2
  Semily 2 / 0 km / coosadello
 • Troskovice
  Troskovice / 0 km / sancek88

Podobné rozhledny

 • Rašovka
 • Boubín
 • Císařský kámen
 • Smrk v Jizerských horách
 • Slunečná

 

0 °C
0,0 °C
Výška: 28m
Ochoz: 28m
Konstrukce: Objekt s vyhlídkou
Přístup: Volný
Rok otevření: 2007

Víte, že?

Nejstarší železná rozhledna na našem území je Slovanka u Jablonce nad Nisou z roku 1820?