Rozhledny v ČR, české rozhledny, wiki

Kozákov

Kozákov je se svými 744 m nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází kovová rozhledna s překrásným panoramatickým výhledem.
0 °C
0,0 °C
Kozákov

Z vrcholu Kozákova je překrásný panoramatický pohled na Krkonoše, Jizerské hory, Lužické hory, České středohoří, Český ráj a Orlické hory.

Díky vyjímečnému výhledu vždy existovala myšlenka na Kozákově postavit rozhlednu. V roce 1902 byl dokonce zřízen fond pro stavbu vyhlídkové mohyly, ale muselo uplynout více než 90 let, než se konečně sen stal skutečností. Sloučeným úsilím KČT a Armády ČR byla zahájena na Kozákově v roce 1993 stavba šestiboké věže. Slavnostní otevření rozhledny se uskutečnilo 22. dubna 1995. Veřejnost má přístup na ochoz pro turisty ve výšce 24 metrů a vedou k němu 124 schody. Celková výška věže je 48 metrů. V blízkosti rozhledny stojí turistická chata z roku 1928 pojmenovaná podle semilského rodáka dr. Františka Ladislava Riegra. [upravit]


Informace pro návštěvníky

Vrcholu Kozákova je snadno přístupný ze všech stran. Sbíhá se zde několik turistických značek, vede sem místní silnice a v létě sem dokonce zajíždí oblíbený cyklobus. Kozákov je také oblíbeným startovacím místem pro paragliding.

Rozhledna je přístupná každý den v létě, na jaře a podzimu jen o víkendech, přes zimu zavřená. Platí se vstupné. Více na ofocené info tabuli v galerii. [upravit]


Jsme jako wikipedia. Pomocí následujících odkazů může každý upravit základní informace, detailní popis, info pro návštěvníky, polohu na mapě nebo přidat fotografie. Přispějte prosím k obsahové bohatosti.

Webové kamery v okolí

 • Semily 2
  Semily 2 / 5 km / coosadello
 • Železný Brod - most přes Jizeru
  Železný Brod - most přes Jizeru / 5 km / chingi
 • Lisny - centrum
  Lisny - centrum / 7 km / lisnycz

Podobné rozhledny

 • Dubecko
 • Rosička
 • Doubrava
 • Zuberský kopec
 • Čihadlo u Všelibic

 

0 °C
0,0 °C
Výška: 48m
Ochoz: 24m
Konstrukce: Železná
Přístup: Platí se vstupné
Rok otevření: 1995

Víte, že?

Na Hlavatici vede stále původní točité železné schodiště z roku 1908?