Rozhledny v ČR, české rozhledny, wiki

O projektu

Vítejte na serveru Wiki rozhledny. Věříme, že zde najdete inspiraci pro výlety na české rozhledny a spoustu zajímavých informací představující rozhledny v celé České republice. Obsah je přizpůsobem zobrazení na mobilních telefonech, takže Vás může doprovázet přímo v terénu při objevování míst s atraktivním rozhledem.

Čím jsou WIKI ROZHLEDNY jiné ?

Je tu několik málo jednoduchých principů, které jednoznačně odlišují tento server od jiných:

Spolupráce uživatelů: Máme to už v názvu, jsme wiki přes rozhledny.  V České republice je více než 300 rozhleden. Obsahově je popsat a udržovat informace aktuální není dlouhodobě v moci jediného člověka nebo malé skupinky nadšenců. Proto vítáme ke společnému dílu všechny, kteří mají zájem podpořit obsahovou bohatost tohoto serveru.

Mobilní verze: Pokud chceme zájemcům o rozhledny opravdu pomoci, musíme jim nabídnout naše služby během jejich cest - tedy venku, v přírodě do jejich mobilů. Proto existuje mobilní verze, která má jednu zásadní funkci, zobrazí nejbližší rozhledny od místa, kde se právě nacházíte.

Doplňkové informace: Kromě popisu je u každé rozhledny zobrazena aktuální předpověď počasí (meteo ikona a obrázek na pozadí), můžete se podívat na záběry nejbližších webových kamer a ukážeme i další rozhledny v okolí. Prostě všechny potřebné informace na jednom místě.

Pěkná grafika a příjemné uživatelské rozhraní: Podívejte se na ostatní rozhlednové servery a uvidíte sami...

Další rozvoj

V současném okamžiku jsou jednoznačně prioritní následující tři kroky:

  • Aktivace potenciálních autorů
  • Napojení na sociální sítě (facebook, twitter, instagram)
  • Zapojení hlasování nejkrásnější rozhledna, nejlepší výhled

O sobě

Bydlím v Turnově, jmenuju se Milan Dědek, kamarádi mi říkají Dědas. Rád cestuju, fotím, objevuju nová místa. O rozhledny se zajímám hlavně od té doby, co jsem poprvé zdolal nějaký kopec v okolí. Baví mě internetové projekty, postavit na nohy vlastní projekt o rozhlednách v Čechách je můj dávný sen.

Moje nejoblíbenější rozhledna? Asi Kopanina. Jako jedinou jsem ji viděl z balkónu našeho paneláku, táta navíc kdysi pomáhal s opravou střechy.

Hledáme spolupracovníky

Grafika, programování, textové korektury, komunikace s autory... je toho prostě dost. Velmi rád bych přivítal do virtuálního teamu další nadšence. Pište prosím na info[zavinac]wikirozhledny.cz. Díky moc.

Licence

Server WIKIROZHLEDNY.CZ umožňuje texty a fotografie zde popisovaných rozhleden zdarma a libovolně používat, kopírovat, šířit a upravovat, avšak s povinností uvést primárního autora jak je popsáno v licenci Creative commons.